Tanulószerződés és együttműködési megállapodás - régi rendszer
Frissítve: 2021.02.17.
A tanulószerződést a gazdálkodó szervezet köti a tanulóval a szakmai gyakorlati képzés biztosításáról. A tanulószerződések engedélyezése, nyilvántartása, ellenőrzése a kamara feladata, melyben a kamara az adatfeldolgozási feladatok elvégzése mellett a tanulószerződéses rendszer működtetésével kapcsolatos tanácsadási és szervezői munkát is ellát.
A Szakképzési törvényváltozást követően Tanulószerződést csak azzal a tanulóval lehet kötni, akinek a Tanulói jogviszonya az iskolával 2020.05.31-et megelőzően jött létre!
A már megkötött Tanulószerződések változatlanul hatályban maradnak! A Tanuló juttatására vonatkozóan minden a megszokott szabályok alapján történik.
A Tanulószerződések után elszámolható normatíva számításának módja azonban megváltozik 2021.01.01-től. Erről részletes tájékoztatót talál IDE kattintva.
További fontos változás, hogy a kiegészítő csökkentő tételek 2021.01.01-től beleolvadnak a normatívába (önköltségbe), így azok eszámolására a továbbiakban nem lesz lehetőség.
Az új rendszerről részletes tájékoztatást talál IDE kattintva.
A szövegre kattintva további részletes információkat találhatnak a Tanulószerződées (régi) rendszerről:
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
A tanulófoglalkoztatás legfontosabb dokumentumai:
Szakmai és vizsgakövetelményeinek adatbázisa (A 150/2012. (VII. 6.) Korm. rendelettel kiadott OKJ-ban szereplő szakképesítések) szakmai és vizsgakövetelményeinek adatbázisa)
Szakképzési kerettantervek (2016. szept. 1-től)
A tanulószerződéssel és együttműködési megállapodással kapcsolatban további tájékoztatásért fordulhat kollégáinkhoz:
Tanulószerződéses tanácsadók Egerben:
Tanulószerződéses tanácsadók Gyöngyösön:
Tanulószerződéses tanácsadó Hatvanban: